CONTAINS:

- 96% NATURAL INGREDIENTS 

- 46% ORGANIC INGREDIENTS

ORGANIC ARGAN OIL** - effectively combats free radicals, has anti-aging preventive action. Nourishes dry, eczema-prone skin by restoring its barrier function. Leaves an exceptional feeling of softness and comfort.

PHYTOCELLTEC™ ARGAN /Argan stem cells/ - revitalizes and protects dermal stem cells. Reduces the depth of wrinkles. Increases skin density. Visibly tones, tightens and rejuvenates skin.

ORSIRTINE ™ISR* - increases the content of sirtuin 1 in the skin (better than resveratrol). Reduces cellular aging. Protects skin and restores it after UV radiation exposure and damage and oxidative stress. Improves the appearance and vitality of skin.

FUCOCERT®* - a polysaccharide, which provides the skin with optimal hydration and silky sensory experience. Complex action - instantly hydrates the skin and provides hydration lasting up to 8 h.

** ORGANIC INGREDIENT certified for use in natural and organic cosmetics

* NATURAL INGREDIENT approved for use in natural and organic cosmetics

Revitalizing Night Cream 50 ml 45+

Cilt Yenileyici Gece Kremi "NAT'AURA" 45+
 
Organik gül yağı ve argan yağı içerikli gece kremi. Gün boyu stres ve yorgunluktan etkilenen cildi, uyku sırasında dinlendirerek yorgunluk izlerini azaltmaya yardımcı olur. Cildi derinlemesine nemlendirerek cilde elastikiyet kazandırmaya destek olur. İçeriğinde bulunan aktif maddeler ile kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltarak tekrardan oluşmasına karşı önlem almayı hedefler. Cilde yumuşak bir yapı ve daha canlı bir görünüm kazandırır. 45 yaş ve üzeri için kullanıma uygundur. %96 doğal içeriğe, %46'da organik içeriğe sahiptir. Paraben, koruyucu, silikon ve renklendirici içermemektedir. Klinik olarak test edilmiştir.
 
Hacim: 50ml
İçerik:
%96 doğal içerik
%46 organik içerik

ÖNEMLİ BİLGİ: Nat’Aura markalı kremlerin üs kapağı (metal renkli ) açıldıktan ve beyaz kapak üzerine baskı uyguladıktan sonra muhtelif miktarda krem çıkmaktadır. Beyaz kapak üzerine ne kadar fazla baskı uygularsanız krem o kadar fazla çıkar. Mükemmel bir teknoloji ile özel olarak tasarlanmış airless (hava almayan) ambalajlar, doğal ürünü, hava ve el temasından koruyarak bozulmasını engeller.

Revitalizing night cream "NAT'AURA" 45+

Rejuvenating night care for the face and neck and décolleté area. Soothes, moisturizes and regenerates the skin after the negative effect of daily stress and fatigue. The complex of selected biologically active ingredients slows cell aging, restores vitality and elasticity of the skin, helps smooth wrinkles and face relief.
Volume: 50ml.

144.00 TL

Kategori: NAT'AURA

Tükendi