CONTAINS:

 - 96% NATURAL INGREDIENTS

- 47% ORGANIC INGREDIENTS

PHYTOCELLTEC™ ALP ROSE / Alpine rose stem cells/ - by optimizing the potential of epidermal stem cells they improve the regeneration and the barrier function of the skin. Slow down the signs of aging - wrinkles, redness, loss of tone.

 ALPINE ROSE ACTIVE** /organic Alpine rose extract/ - contains flavonoids, which have the ability to capture free radicals, enhance cell membranes, improve microcirculation, reduce inflammation.

 ORGANIC BORAGE SEED OIL** - stimulates regeneration and cell renewal of the epidermis. Helps skin regain elasticity. Has preventive anti-age effect by preventing the appearance of wrinkles.

 FUCOCERT®* - a polysaccharide, which provides the skin with optimal hydration and silky sensory experience. Complex action - instantly hydrates the skin and provides hydration lasting up to 8 h.

 ** ORGANIC INGREDIENT certified for use in natural and organic cosmetics

 * NATURAL INGREDIENT approved for use in natural and organic cosmetics

Moisturizing Day Cream 50 ml 30+

Nemlendirici Gündüz Kremi normalden kuruya dönük cilt 30+
 
Normalden kuruya dönük cilt tipleri için nemlendirici gündüz kremi. Cildi nemlendirerek, ciltte oluşan kuruluğu azaltmaya ve cilde elastikiyet kazandırmaya yardımcı olur. Cildin su ve nem dengesini düzenler ve cilt tonunu eşitler. Dış etkenlerin oluşturabileceği kuruluğu ve kuruluktan kaynaklanan kırışıklıkların oluşma riskini en aza indirir. 30 ve üstü yaşlar için kullanıma uygundur. %96 doğal içeriğe, %47'de organik içeriğe sahiptir. Paraben, koruyucu, silikon ve renklendirici içermemektedir. Klinik olarak test edilmiştir.
 

Hacim: 50ml
İçerik:
%96 Doğal içerik
%47 Organik içerik

 
ÖNEMLİ BİLGİ: Nat’Aura markalı kremlerin üs kapağı (metal renkli ) açıldıktan ve beyaz kapak üzerine baskı uyguladıktan sonra muhtelif miktarda krem çıkmaktadır. Beyaz kapak üzerine ne kadar fazla baskı uygularsanız krem o kadar fazla çıkar. Mükemmel bir teknoloji ile özel olarak tasarlanmış airless (hava almayan) ambalajlar, doğal ürünü, hava ve el temasından koruyarak bozulmasını engeller.

Moisturizing day cream for normal to dry skin "NAT'AURA" 30+

Rich, nourishing cream which protects skin from dehydration and loss of elasticity and tone. A highly effective blend of active ingredients restores the hydro-lipid balance of the skin and fight the damage caused by stress and adverse environmental factors.
Volume: 50ml

159,00 TL

Kategori: NAT'AURA